Marbella

Španělsko

Marbella

Marbella je kosmopolitním a asi nejnavštěvovanějším místem na Costa del Sol. Ročně ho navštíví přes 200 tisíc turistů z celého světa. Z letiště v Malaze sem dojedete po 45 km, dopravní spojení je zajištěno a přes den sem autobusy jezdí zhruba po 30 minutách (v hlavní sezóně). Na rozloze 114 km2 žije asi 125 tisíc obyvatel nejrůznějších národností. Místo si jako letní sídlo oblíbili i známé hvězdy, např. Antonio Banderas, Julio Iglesias či Rod Stewart. Oblast je příjemná celoročním klimatem, krásnými plážemi a velkým množstvím kvalitních golfových hřišť, která jsou vyhledávána turisty z celého světa.

Město Marbella působí velice luxusně, pro ty z vás, kdo touží po akční dovolené, vodních sportech, projížďkách na koni, golfových hřištích a dalších sportech, aktivním nočním životě a nočních barech a diskotékách, casinech, je Marbella ideálním místem.

V centru Marbelly najdete náměstí jménem Plaza de los Naranjos, kde můžete obdivovat radnici ze 16. století a také osmibokou kašnu z mramoru postavenou roku 1704. Dalším zajímavým místem je věž Torre Ladrones, což je vůbec první signální věž na marbellském území za vlády Arabů v Andalusii. Ve staré části města můžeme pozorovat hradbu pevnosti Alcazaby, místo, které se tu všeobecně nazývá „El Castillo“. Původně tvořilo Marbellu pouze město uvnitř hradeb, logicky se postupně začalo rozšiřovat a tím i jeho hranice. Najdeme zde i Muzeum Bonsajů, kde objevíme vskutku unikátní kousky s více jak pětisetletou historií.

Patronem města je San Barnabé a ten si samozřejmě zaslouží svoji oslavu. Svátky se konají v týdnu kolem 11. června, kdy se také připomíná získání vlády nad Araby v Marbelle roku 1485. Jestli se zrovna v tomto termínu budete nacházet v Marbelle, uvidíte pravou andaluskou fiestu, ženy oblečená v typických šatech a všude se bude popíjet, pojídat a povídat.
16. července, tedy v době hlavní sezóny, se koná svátek všech rybářů a námořníků, tzv. Fiesta de la Virgen del Carmen. V místních přístavech večer vyplují na lodích rybáři a připraví nějaký program, většinou jsou lodě jinak osvícené, či vytvářejí zajímavé obrazce.

V Marbelle si můžete vybrat z 24 pláží rozprostírajících se na území 27kilometrů. Všechny jsou pečlivě upraveny a já zde zmíním některé, které by se vám mohli líbit:
Playa de Guadalmina
Nachází se blízko oblasti San Pedro de Alcántara a je dlouhá 1600 metrů. Můžete zde vyzkoušet nejrůznější vodní sporty. V její těsné blízkosti lze spatřit historické ruiny ze 3. století, které jsou ovšem pečlivě odděleny a chráněny jako archeologická památka.

Playa de Linda Vista
Tato pláž je menší než předchozí, rozléhá se na 550m a rovněž se v blízkosti objevili historické památky. V roce 1992 jí byla udělena cena za čistotu.

Playa de Cortijo Blanco
Tato pláž je klidnější, není zde příliš barů ani služeb, které lze využít.

Playa de Puerto Banús
Velmi rušná, 1000 metrů dlouhá pláž, plná turistů. Můžete vyzkoušet různé vodní sporty, dobře se najíst a popít v místních barech.

Marbella je chráněna pohořím Sierra Blanca, díky kterému se zde vytváří jakési mikroklima a průměrná roční teplota dosahuje 18 stupňů. Pod obec Marbella spadají zároveň i další neméně důležitá místa: San Pedro de Alcántara, Puerto Banús, Las Chapas. V okolí najdete řadu korkových dubů, borovic a samozřejmě všudypřítomný olivovník.

Aktualizuji výpis...